Нема слика
Победници у такмичењу за најлепши славски колач

Петак, 17.10. је поред  осталих активности, је обележио такмичење за 

најлепши славски колач.

 

За најлепши славски колач у категорији ученичких радова награде су 

освојили:

1. место – Бобан и Бојан Цветановић (бр. 101)

2. место – Ђорђе Живковић (бр. 12)

3. место – Средња школа Даљ (Хрватска) (бр. 50)

 

У категорији ученика основних школа: 

 Митри Богдановић (бр. 67) ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ал. Рудник

 

За најлепши славски колач у категорији грађанства награде су освојили:

1.место Љубинка Станојевић (бр. 88)

2. место Србијанка Голубовић (бр. 28)

3. место Слободанка Ђорђевић (бр. 51)

 

За најлепши аранжман награде су освојили:

1.место Марина Ђокић (бр. 23)

2.место Никола Костадиновић (бр. 111)

3.место Немања Милетић (бр. 29)

 

 По оцени посетилаца изложбе, најлепши колач имала је:

Анђела Милетић, (бр. 4), ученица Пољопривредне школе Шуматовац

 

Вреди поменути и најстарију  учесникцу ове манифестације, госпођу Живку 
Момчиловић, као и  оне који су учествовали у  културно уметничком програму: 
 градски хор „Шуматовац“ градско културно-уметничко друштво Алексинац, 
основна музичка школа „Владимир Ђорђевић“.
 
Резултати спортскихтакмичења и излагачи

Од 13.10. до 17.10. су се одигравала спортска такмичења. Сва су протекла у

спортском духу, пуна дружења и задовољства. А пласмани су били следећи:

 

На турниру у фудбалу за ученике гимназије и средњих стручних школа:

1. место освојила је екипа Техничке школе  Прота Стеван Димитријевић

2. место освојила је екипа  Алексиначке гимназије

3.место освојила је екипа Пољопривредне школе  Шуматовац

-Најбољи стрелац турнира је Лазар Радојковић, ученик Техничке школе 

Прота Стеван Димитријевић

-Најбољи играч турнира је Лука Димитријевић, ученик Алексиначке 

гимназије

-Најбољи голман турнира је Далибор Стојадиновић, ученик 

Пољопривредне школе Шуматовац

 

На турниру у фудбалу за ученике основних школа:

1.место освојила је екипа ОШ  Љупче Николић  из Алексинца                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

2. место освојила је екипа ОШ Стојан Живковић Столе, Трњане

3. место освојила је екипа ОШ Вожд Карађорђе из Алексинца

Најбољи стрелац турнира је Бојан Станковић, ученик ОШ Вожд Карађорђе

-Најбољи играч турнира је Стефан ЛабовићОШ Јован Јовановић Змај, 

Алексиначки Рудник

-Најбољи голман турнира је Драган Микић, ученик ОШ Јован Јовановић Змај

 

На турниру у одбојци за ученице гимназије и средњих стручних школа:

1. место освојила је екипа Алексиначке гимназије.

2. место освојила је екипа Техничке школе Прота Стеван Димитријевић.

3. место освојила је екипа Пољопривредне школе Шуматовац.

-Најбољи играч турнира у одбојци је Санела Станковић, 

ученица Техничке школе прота Стеван Димитријевић.

 

Четвртак, 16.10. је био изложбени дан.

 

Тога дана, излагачи су били:

1. Пекара ,,Зора“

2. Пекара ,,Миловановић

3. Радња за производњу кора „ Мака“, Алексинац

4. Месна заједница  Трњане

5. Удружење „ Супер жене“, Тешица

6. Етно удружење „Корман“, Корман

7. Удружење жене села Бовна „Језеро“

8. Удружење „ Живот и здравље“, Ниш

9. Удружење оболелих од малигних обољења „Вера, љубав, нада“, Алексинац

10. Удружење жена „Милунка  Савић“, Ниш

11. Удружење грађана „Радиност“, Алексинац

12. Удружење занатлија и предузетника,  Ниш

13. Самостална занатска радња „Украсне флаше“ Зоран Марковић, Ниш

14. Унија предузетника и занатлија, Ниш

15. Месна заједница Нозрина

16. Месна заједница Велики Дреновац

17. Месна заједница  Дражевац

18. Д.О.О,,Адонис“ Сокобања

19. Пчеларско газдинство ,,Стевановић“ Крушје

20. Пчеларска фарма ,,Стојановић“ Житковац

21. Млекара ,,Дис Тодоровић“ Ражањ

22. „ Еко- бреза“ Д.О.О, Радевац

23. „Стиропак“, Алексинац

24. Удружење предузетника, Алексинац

25. Цоја промет, Алексинац

26. „Цензус“, Витковац, Милојевић Владан

27. Предшколска установа ,,Лане“ Алексинац

28. ОШ Аца Синадиновић, Лоћика, одељење у Кулини

29. ОШ Свети Сава,Суботинац

30. ОШ Љупче Николић, матична школа и истурено одељење у Вакупу

31. ОШ Смех и суза, Алексинац

32. Алексиначка гимназија, Алексинац

 

А посебно би се захвалили излагачима из иностранства:

1. Биотехничка шола, Марибор

2. Средња школа Даљ из Даља

3. Професионална гимназија Доктор Асен Златаров, Видин

 

А такође, за музејску поставку:

1.Завичајном музеју из Алексинца

2.Градској библиотеци *Вук Караџић*

 

А као излагачу и уједно спонзору:

LESAFFRE, компанији за производњу и продају квасца и пекарских додатака

 
Резултати ликовних и литерарних конкурса

Приведена је крају и овогодишња традиционална, међународна

манифестација *IX Пекарски дани*. А то свакако значи сумирање 

свих резултата, али и истицање најбољих.

 

Од 01.09. до 10.10. је трајао ликовни и литетрарни конкурс

на територији Р. Србије за ученике основних школа, за 

ликовне и литерарне радове.

Награђени су следећи ученици:


За ликовне радове у категорији од 1. до 4. разреда:

1. место: Хелена Цвијановић, 4. разред, Нови Сад

2. место: Јана Поповић, 1. разред, ОШ  Десанка Максимовић, 

Дражевац

3. место: Алекса Мирчетић, 4. разред, ОШ  Доситеј Обрадовић. 

Омољица

 

За ликовне радове у категорији од 5. до 8. разреда :

1. место: Андреј Гелебан, 6. разред ОШ  Петефи Бригада, Кула

2. место: Софија Сарић, 5. разред, ОШ Јован Јовановић Змај, 

Обреновац

3. место: Нина Вељковић, 5. разред, ОШ Вук Караџић, Врање

 

За литерарне радове у категорији од 1. до 4. разреда:

1. место: Лазар Ивковић, 3. разред, ОШ Вук Караџић, 

Велика Грабовница

2. место: Ирена Скорић, Бела Црква, Крупањ

3. место: Марко Петровић, 3. разред, ОШ   Свети Сава, 

село Младеновац

 

За литерарне радове у категорији од 5. до 8. разреда :

1. место: Никола Антић, 6. разред, ОШ  Јован Јовановић Змај, 

Обреновац

2. место: Јована Милановић, 8. разред, ОШ Вук Караџић, 

Житковац

3. место: Катарина Марковић, 5. разред, ОШ Војвода Пријезда, 

Сталаћ

 

 

 
<< Почетак < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следећа > Крај >>

Резултати 1 - 4 of 54